Взяти участь

Дати голос героям проєкту "Крим, 5-та ранку"

Наші герої - громадянські журналісти, які живуть у тимчасово окупованому Криму і більшість з яких арештовані за сфальшованими звинуваченнями у тероризмі чи диверсійній діяльності. Більшість наших героїв перебувають за ґратами. Вони не можуть вільно пересуватися, давати інтерв’ю, не мають доступу до соцмереж і навіть з власною родиною бачаться рідко. Інші, кого звільнили або ж визначили за можливе утримувати під домашнім арештом, так само позбавлені можливості вільно комунікувати зі світом. Дружини та діти наших героїв чекають на своїх чоловіків та батьків з місць позбавлення волі. Вони також живуть у тимчасово окупованому Криму і часто також позбавлені можливості говорити на весь голос про порушення прав людини, що відбуваються прямо зараз, зокрема порушення свободи слова.

Зараз у тимчасово окупованому Криму найбільше переслідують громадянських журналістів, тих, хто відважився говорити, писати, фільмувати, фотографувати і виконувати роботу звичайних професійних ЗМІ, нормальна діяльність яких у Криму зараз є також неможливою. А ще кожний арешт громадянського активіста чи журналіста вражає не лише його, а і його родину - батьків, дружину, дітей...

Коли ми задумували проєкт “Крим, 5-та ранку”, нашим бажанням було привернути увагу якомога ширшого кола людей в Україні та за її межами. Познайомити із нашими героями - арештованими чи засудженими громадянськими журналістами та їхніми родинами. Показати, якими насправді є ці люди, яких окупаційна російська влада називає терористами та диверсантами. Яким було їхнє життя, яким воно є зараз, як вони та їхні родини переживають цю розлуку. Нам було важливо дати прозвучати їхнім історіям, озвучити їх, прочитати їх.

Щоб охопити якомога ширшу аудиторію, ми розуміємо, що зусиль авторів проєкту не буде достатньо. Тому, якщо ви вже потрапили на сайт, побачили виставу, прочитали п’єсу і хочете підтримати наших героїв, розповісти про них далі - ми будемо раді, якщо ви зробите це.

Ви можете поширити цитату із п’єси у себе на сторінці у Фейсбуку чи Інстаграмі через генератор цитат чи скрін. Ви можете записати коротке відео, де ви читаєте цю цитату і розмістити у себе на сторінці чи у сторіз - не забувайте тегати чи кидати лінк на сайт. Або ж, якщо ви маєте бажання і досвід (можна і без досвіду) - ви можете зробити більше - організувати перформативне читання п’єси, зробити виставу чи якийсь інший мистецький твір про “Крим, 5-та ранку” та про наших героїв.

Для того, щоб долучитися і “дати голос героям” проєкту “Крим, 5-та ранку”, заповніть, будь ласка, форму і не забудьте вказати свої контактні дані, щоб ми могли з вами зв’язатися.

І наша сім’я, як ми жили — усе як я мріяла, у принципі, збулося. Я не хотіла, там, шикарно жити, заможно, великий дім, якось... Мені хотілося знайти свою людину в житті. Близьку людину, друга, і от Руслан виправдав мої надії. Мабуть, оце була моя мрія.

Ельзара Сулейманова про чоловіка Руслана Сулейманова, громадянського журналіста, активіста “Кримської солідарності”. Його арештували 27 березня 2019 року, звинувативши у терористичній діяльності. Йому загрожує до 15 років позбавлення волі.