Тимур Ібрагімов

в неволі

Тимур Ібрагімов народився 26 січня 1985 року в Узбекистані, у місті Янгіюль. Шестирічним разом із родиною повернувся в Крим. Тимур вступив у виш на факультет філології іноземних мов. Під час навчання підпрацьовував у кафе. Із 2007 року ремонтував і продавав комп’ютерну й телефонну техніку. Почав власну справу. У листопаді 2008 року Тимур одружився з Ділярою. У них четверо дітей — двоє синів і двоє дочок. Його батька вбив невідомий, коли Тимурові було десять років. Тому надалі Тимур активно допомагав малозабезпеченим сім’ям і тим, хто залишився без годувальника. 2014 року Тимур став громадянським журналістом. Завдяки його матеріалам українські телеканали змогли показати, що відбувається в Криму після спроби анексії Росією. 2 жовтня 2017 року в будинок Тимура Ібрагімова прийшли представники російських спецслужб. Після обшуку Тимура затримали за обвинуваченням у «тероризмі». 16 вересня 2020 року Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Тимура Ібрагімова до 17 років позбавлення волі. Наразі Тимур знаходиться в СІЗО-3 російського міста Новочеркаська, очікуючи на розгляд апеляції.

Незважаючи на перебування в спецблоці — це приміщення 2×2 метри — ніколи не скаржиться ані на умови, ані на стан здоров'я, хоча має інвалідність (у Тимура бачить лише одне око).

«Ось уже 4 роки у нього завжди все добре, — каже його мати Ніяра Ібрагімова, — Він ніколи нічого не говорить. Наче в санаторії знаходиться».