Сервер Мустафаєв

в неволі

Сервер Мустафаєв народився 5 травня 1986 року в Узбекистані. Незабаром родина повернулася в Крим, у місто Бахчисарай. 2002 року Сервер закінчив школу, вступив у Бахчисарайський будівельний технікум при Національному аграрному університеті. 2006 року закінчив навчання з червоним дипломом молодшого спеціаліста з експлуатації обладнання і систем газопостачання. У 2006–2012 роках навчався в Київському національному університеті, здобувши ступінь магістра за спеціальністю «Теплогазопостачання і вентиляція». У 2006–2012 роках працював спершу продавцем, потім — менеджером у салонах зв’язку. 2014 року став керуючим партнером мережі пекарень «Дольче». 2009 року Сервер одружився з Майє. У подружжя четверо дітей. Вів активну громадську діяльність у Бахчисараї: організовував дитячі свята й громадські заходи, допомагав малозабезпеченим сім’ям.

«Він дуже товариський. Позитивний. Чесність, порядність — ось за ці якості його дуже завжди поважали. І це не те, що ми кажемо. Це нам кажуть люди, які з ним працювали», — розповідає його мати Венера. А Майє, дружина Сервера, додає: «Завжди він казав: роби красиво — красиво буде».

2014 року Сервер стояв біля витоків громадського об’єднання «», був одним із його координаторів. Об’єднання надавало юридичну, матеріальну, інформаційну допомогу сім’ям політв’язнів Криму, а також викрадених і зниклих мусульман. Також Сервер був громадянським журналістом. 21 травня 2018 року близько сьомої ранку почався обшук у будинку Мустафаєва, що тривав близько трьох годин. Було вилучено деякі документи й електронні пристрої. Протягом обшуку Серверу не давали зв’язатися з юристом, після чого заарештували. Наступного дня на закритому засіданні суд Київського району Сімферополя залишив Сервера Мустафаєва під вартою у зв’язку з обвинуваченням за статтею 205.5.2 КК РФ — «Участь у діяльності терористичної організації». Згодом Південний окружний військовий суд у Ростові-на-Дону засудив Мустафаєва до 14 років позбавлення волі. Вирок іще не набув чинності: апеляцію досі не розглядали.