Руслан Сулейманов

в неволі

Народився 21 квітня 1983 року в Узбекистані. 1993 року переїхав у Крим, 2000-го закінчив школу в Муромському із золотою медаллю. Вступив на факультет фізики магнітних явищ у Таврійський національний університет. Після вишу працював програмістом. 2014 року звільнився у зв’язку із закриттям компанії, почав приватно викладати фізику. Одружений з Ельзарою, батько трьох дітей. Руслан Сулейманов — громадянський журналіст, активіст «Кримської солідарності». У лютому 2017 року його затримали біля будинку Марлена Мустафаєва. Руслан відбув п’ять діб адмінарешту за нібито несанкціонований мітинг. 15 жовтня 2017 року Руслан влаштував одиночний пікет на підтримку заарештованих кримських татар. Знову був засуджений: цього разу до штрафу 10 тисяч рублів. 26 березня 2019 року російські прикордонники затримали Сулейманова на пункті пропуску «Каланчак», де протримали сім годин і зіпсували йому паспорт. Наступного дня активіста заарештували. Руслану інкримінували першу частину статті 205.5 КК РФ, однак слідство перекваліфікувало обвинувачення на частину другу. Йому загрожує до 15 років ув’язнення.

2020 року родина Сулейманових пережила трагедію, ще одну після арешту батька. Влітку молодший, трирічний син Руслана і Ельзари.

Рідний брат Руслана Сулейманова Ескендер також є фігурантом справі Хізб ут-Тахріру і перебуває за ґратами.

«Руслан в кожному своєму листі заряджає мене своєю стійкістю, своїм красивим терпінням, сміливістю і бажанням боротися далі виключно через мирний опір. Боротися далі і домогтися справедливості», — розповіла в одному з виступів його дружина Ельзара.