Ремзі Бекіров

в неволі

Ремзі Бекіров народився 20 лютого 1985 року в Узбекистані, у місті Бекабаді. Семирічним повернувся з батьками до Криму. 2002 року вступив на факультет історії Таврійського національного університету. Брав участь у багатьох конкурсах і олімпіадах з історії, займав призові місця. Закінчив курси екскурсовода, курси гри на гітарі. Ремзі ніколи не працював за фахом: зарплата вчителя виявилася мізерною, а після тимчасової окупації Криму Росією викладання «старої» історії стало геть неможливим. Натомість працював будівельником. 2011 року одружився з Халіде. У них троє дітей.

2015 року Ремзі став громадянським журналістом. Він знімав усі резонансні справи на півострові: справу Веджіє Кашка, обшук у Кам’янці, обшуки у справі Хізб ут-Тахріру.

Його дружина Халіде каже: «На всіх обшуках — навіть фотографії є, коли народ стоїть, і голова Ремзі стирчить серед усієї маси з телефоном».

А ще він є автором ідеї про колективну допомогу родинам кримських політв'язнів. Після його заклику люди зібралися, щоб виручити родину Теймура Абдуллаєва: сам він опинився у в'язниці, а його дружина і п'ятеро дітей залишилася жити в одній кімнаті — тут і готували, і їли, і спали, і робили уроки. Решту приміщень добудувала група небайдужих кримських татар з усього Криму. Сам Ремзі жив в набагато гірших умовах. Але для нього було важливо не залишити друга в біді.

28 березня 2019 року Ремзі Бекірова заарештували. Його обвинувачують у «тероризмі» за справою Хізб ут-Тахріру. Ремзі загрожує від 15 до 20 років ув’язнення або довічне позбавлення волі.