Наріман Мемедемінов

в неволі

Наріман Мемедемінов народився 7 травня 1983 року в Узбекистані, у місті Ленінську. 1991 року родина повернулася в Крим, у село Фронтове Севастопольського району, де Наріман закінчив школу. 2008 року здобув вищу освіту на факультеті міжнародної економіки Тернопільського національного економічного університету. 2005 року одружився з Лемарою. У них дочка і двоє синів. Наріман виявляв велику активність у суспільному житті свого регіону. Організовував релігійні свята, брав участь у всіх заходах.

Із 2014 року Наріман вів активну правозахисну діяльність, став громадянським журналістом, медіакоординатором ініціативи «Кримська солідарність». Він неодноразово наражався на репресії, отримував погрози. 2016 року в будинку Мемедемінова провели обшук, під час якого намагалися підкинути «заборонену» літературу. 2017 року Нарімана оштрафували на 20 тисяч рублів за нібито участь у несанкціонованому мітингу: він вів репортаж з обшуку в домі активіста Сейдамета Мустафаєва. 22 березня 2018 року знову відбувся обшук у будинку Мемедемінова в селі Холмівка Бахчисарайського району. Активіста затримали, обвинувативши за ч. 2 ст. 205.2 КК РФ — «Публічні заклики до здійснення терористичної діяльності, публічне виправдання тероризму або пропаганда тероризму». 2 жовтня 2019 року Нарімана Мемедемінова засудили до 2 років і 6 місяців колонії-поселення. Він повністю відбув термін і 21 вересня 2020 року вийшов на волю.

Лемара Мемедемінова невдовзі після цього ділилася: «От дивишся в очі дітей — тих, у яких забрали батька — і просто цього достатньо, щоб зрозуміти цю нестачу у дітей саме батьківську. З приходом батька очі взагалі інші. Тобто вони горять. У них настрій завжди хороший. До цього було складно: складно було пояснювати їм, складно було їм це говорити — чому так сталося. Вони до кінця все одно не розуміли, чому так — коли людина не робить нічого поганого і її можуть посадити до в'язниці».