Наріман Джелял

в неволі

Народився 27 квітня 1980 року в Узбекистані, у місті Навої. Через чотири роки родина переїхала до Криму, в Джанкой. 2005 року закінчив Одеський національний університет за спеціальністю «Політологія». Працював ведучим на телеканалі «ATR», кореспондентом республіканської газети «Авдет» та викладав історію і правознавство у Сімферопольській міжнародній школі. Одружений, він та його дружина Левіза мають чотирьох дітей. У листопаді 2013 року, після обрання Рефата Чубарова головою Меджлісу, Джелял став одним із його заступників, очоливши інформаційно-аналітичний підрозділ організації. Впродовж останніх кількох років Джелял залишався найбільш високопоставленим діячем Меджлісу в Криму і фактичним лідером організації, інформуючі світові медіа про стан кримськотатарського народу в умовах тимчасової окупації.

«У нього телефон працював 24 години на добу. Ніч, ранок, день — не важливо. На роботі... тільки-но приїхав, або їде, в дорозі додому — йому подзвонили, він міг зірватися і поїхати. Він така людина. І коли він приїжджав, бачачи його, нехай втомлені очі, але вони були настільки щасливі від того, що він несе... комусь допоміг, когось підтримав. Бачачи цей результат, що йому вдалося, ну як я можу ставити перепони? У нього росли крила від того, що він робив», — розповідає Левіза Джелял.

Наприкінці серпня 2021 року Наріман був учасником міжнародного саміту Кримська платформа. Майже одразу після повернення додому його затримали: 3-4 вересня російські силовики провели у Криму серію обшуків. Джеляла та ще чотирьох кримських татар вивезли у невідомому напрямку. За добу з'ясувалося, що співробітники ФСБ утримували Нарімана у наручниках із мішком на голові, чинили психологічний тиск та поводились із ним особливо жорстоко. Згодом ФСБ РФ опублікувало заяву, що Джеляла підозрюють в причетності до вибуху на газопроводі, який стався 23 серпня 2021 року в селі Перевальному біля Сімферополя. Стаття обвинувачення — 281 КК РФ, ч. 1 («Диверсія»), передбачає від 12 до 15 років позбавлення волі.